DTE Systems je dobre známy v oblasti chiptuningu svojími výkonnými a stabilnými riešeniami. Tento motor v novom BMW 750d xDrive (G11) to len potvrdzuje. Tento šestvalcový trojliter ktorý sa montuje aj do nového sedmičkového bavoráku sa zaraďuje medzi najsilnejšie naftové motory na trhu. Tento motor sa začal do BMW montovať v lete 2016 a už sériový výkon (400 koní a 760Nm) ktorý poskytuje je velmi zaujímavý. Samozrejme po úprave sa tento tieto parametre ešte navýšia o poctivých 47 koní a 123 Nm. 

Viac výkonu pre naftového šampióna

V porovnaní s predchodcom sa tento Quadturbo motor vyznačuje vyšším krútiacím momentom a spontánnejšími reakciami. Inštaláciu  Plug&Play riešenia ktoré voláme PowerControl sa tieto vlastnosti ešte viac umocnia. Po niekolkých meraniach na výkonovej brzde nasledujú testovacie jazdy v reálnej premávke aby sme si boli istý že chip spolupracuje tak ako má a vozidlo jazdí tak ako si to želáme. Viac ako výkonové parametre je dôležitý pocit z jazdy. Po tejto procedúre je chip pripravený na inštaláciu do vozidla. Pripájajú sa všetky potrebné snímače aby  PowerControl rozpumpoval ešte viac tento skvelý motor. 

Na sklonku dňa sa dostáveme k výkonovému nárastu +47 koní a +123 Nm. Takto DTE dokazuje že ešte aj najsilnejší naftový motor dokážeme upraviť na vyšší výkon bezpečne a kvalitne tak ako to stále robíme. 

Chip tuning viac vykonu pre BMWChip tuning: Viac výkonu pre nové BMW
PowerControl: BMW chip tuning box from DTEPowerControl: BMW chip tuning od  DTE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viac výkonu, lepšie zrýchlenie a lepšia odozva plynu, úderná dvojka

Ani v tomto prípade sa táto úprave nezaobišla bez pedal tuningu. BMW dostalo do vienka ešte nový Pedabox+ ktorý zlepšil zrýchlenie auta o 10%. Inštalácie je jednoduchá a effekt je okamžite cítiť. Tuning elektronických pedálov zabezpečí lepšie reakcie vozidla na pridanie plynu a výrazne zlepšený reakčný čas plynu. Táto dvojica PowerControl a Pedalbox je to optimálne riešenie pre toto vozidlo. 

New PedalBox<sup>+</sup> for the BMW 750dNový PedalBox+ pre BMW 750d
Better acceleration with DTE pedal tuningLepšie zrýchlenie s  DTE pedal tuningom