Viac výkonu motory EcoBoost 

Ford Focus patrý s počtom predaných kusov viac ako milión na špičku vo svojej triede. Každých 90 sekúnd opustí výrobnú linku jeden Focus. Ford ponúka tento model s novým výkonným 1,5 litrovým motorom Ecoboost  v dvoch výkonových verziách 150 koní a 182 koní. Krútiaci moment motora je v oboch prípadoch 240 Nm. 

Ford Focus Ecoboost TuningFord Focus Ecoboost Tuning

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ford Focus Ecoboost Chiptuning

V triede kompaktných hatchbacov je silná konkurencia, Seat aj Opel majú tiež v ponuke motor s výkonom 150 koní. Úpravou výkonu motora sa Focus EcoBosst dostáva na nové výkonové hodnoty. Výkon motora vzrastie na  (187 koní / + 37 koní) a krut. moment  (298 Nm / + 58 Nm). Použitím DTE chip tuning boxu, Focus Ecoboost 1.5l nielenže prekoná svojích konkorent ale preskočí aj svoju silniejšiu verziu o 5 koní. 

Ford Focus EcoBoostFord Focus EcoBoost
zvýšenie výkonu pre Ford Focuszvýšenie výkonu pre Ford Focus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Focus-Chiptuning: Inštalácia

Chip tuning box PowerControl si nájde svoje miesto pod kapotou vozidla. Pomocou kabeláže sa chip pripojí medzi riadiacu jednotku motora a jednotlivé snímače. Po doladení chipu sa môže začať s testovacími jazdami. Samozrejmosťou u nás sú tri výkonové stupne ktoré si jednoducho zmeníta ovládačom na chipe. 

Viac výkonu pre FocusViac výkonu pre Focus
Ecoboost s PedalBoxomEcoboost s PedalBoxom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pedalbox pre Focus: zrýchlenie ako sa patrí

Focus s novým motorom šprintuje z 0-100 km/h za viac ako 9 sekúnd. Túto hodnutu zlepšíme určite už nárastom výkonu o 37 koní. Značný vplyv však na zrýchlenie má aj najstavenie plynu. Keď sú reakcie na pridanie plynu pomalé a kvôli emisným normám priškrtené na rad prichádza Pedalbox. Pedalbox zabezpečí vozidlu reakcie aké používajú športové autá. Zrýchlenie sa zlepší lebo auto reaguje na plyn doslova okamžite. Focus takto využije nárast výkonu podstatne lepšie z vozidla máte lepší pocit a predbiehanie je rýchlejšie a bezpečnejšie.