Toto je cesta ako BMW 540i atakuje výkonovú hranicu 400 koní 

5-ková séria má v BMW už dlhoročnú tradíciu a počtom predaných kusov takmer 8 miliónov sa radí medzi veľmi úspešné modely značky. Posledná generácia G30 bude určite pokračovať v tomto trende. U nás v DTE-Systems sme mali možnosť upraviť výkon tentoraz benzínového agregátu.

BMW 540i: Chip Tuning od DTE Systems

Je to prvý krát keď sa pod kapotou modelu 540i dostal 6 valcový motor namiesto V8. Tento motor sa používa aj iných modeloch značky. Pre použitie v modeloch 540i je motor naladený na 340 benzínových koní and 450Nm. Nie je to málo ale ani veľa keď zoberiete do úvahy váhu verzie kombi ktorá sa blíži k dvom tonám. Ak by ste uvažovali o úprave výkonu radového šesťvalca určite vás nesklameme. 

PowerControl X: výkonový nárast pre nové BMW 5 (G30)

PowerControl X je prídavný modul ktorý sa namontuje medzi riadiacu jednotku motora a jednotlivé snímače motora. Takéto riešenie ponúke okrem nárastu výkonu aj istotu že neprídete o záruku na vozidlo keďže nezasahujeme do riadiacej jednotky motora. Okrem toho nová generáciu modulov prichádza s novinkou a to ovládaním cez mobilný telefón. Montážou chipu dosiahnete zaujímavý nárast výkonu o +53 koní and +65 Nm.

DTE-Tuning: BMW-Leistung perfekt abgestimmt
Mit der Tuning-Box PowerControl mehr PS im 530d

 

BMW motor tuning with smartphone app

Takto posilnená 540 ka to dokáže poriadne rozbaliť pričom zážitok z jazdy umocňuje ešte krásny zvuk radového šesťvalca.

Vodič si zvolí požadovaný program na svojom telefóne. Na výber sú tri prednastavené palivové mapy Dynamic, Sport and Efficiency. Chip sa vám spustí až vtedy keď motor dosiahne požadovanú prevádzkovú teplotu. Toto umožňuje tkzv. časovač ktorým je chip vybavený. Voďič má možnosť sledovať aktuálne výkonové parametre vozidla na obrazovke telefonu. 

PedalBox: Bessere Beschleunigung für den BMWPedalBox: Bessere Beschleunigung für den BMW
Schneller Antritt mit dem Gaspedaltuning von DTE SystemsSchneller Antritt mit dem Gaspedaltuning von DTE Systems

DTE PedalBox: razantnejšie zrýchlenie pre BMW 540i

Auto s týmto motorom zrýchli na 100 kmh za 5.1s. a s pohonom všetkých kolies len za  4.8 s. Pomocou zvýšeného výkonu a pomoci Pedalboxu sa zrýchlenie zlepší o 10%. Takto upravené auto šprintuje bez váhania ako zbesilé a reaguje okamžite na pridanie plynu. Kým to nevyskúšate tak neuveríte aký rozdiel je jazdiť s Pedalboxom. 

PedalBox: Bessere Beschleunigung für den BMWPedalBox: Bessere Beschleunigung für den BMW
Schneller Antritt mit dem Gaspedaltuning von DTE SystemsSchneller Antritt mit dem Gaspedaltuning von DTE Systems

 

Chip tuning pre BMW 540i

  Výkon + 53 k
  Krut. moment + 65 Nm