Opel chip tuning box PowerControl X a PedalBox 

Medzi prvými sa môžeme pochváliť s tuningom pre novú Insigniu B. Insignia prichádza na trh s novou verziou so zaujímavým dizajnom a ako pre toto vozidlo známe aj vyspelou technikou motorov. Ako prvú sme si zobrali na mušku motorizáciu 2,0 cdti s výkonom 170 koní. Použitím viackanálového chipu PowerControl X a Pedalboxu sme zase dokázali posunúť jazdné vlastnosti tohto auta na inú úroveň. Výsledok je viac výkonu v lepšie zrýchlenie vozidla, teraz už aj s ovládaním cez aplikáciu.   

DTE tuning: Viac výkonu pre Opel Insignia B

Montážou powerboxu PowerControl  sa výkonové parametre motora podarilo zvýšiť oproti sériovému výkonu o 21 koní a 45 Nm. Motor výrazne lepši ťahá v celom spektre otáčok a výkonový nárast mu svädčí naozaj dobre. Samozrejme bez priamého zásahu do riadiacej jednotky motora. Takáto inštalácia je velmi jednoduchá a kedykolvek sa dá z vozidla odstrániť bez viditelných znakov. 

PowerControl X: Viac výkonu pre InsigniuPowerControl X: Viac výkonu pre Insigniu 
Opel Insignia chiptuningOpel Insignia chiptuning 

 

 

 

 

 

 

 

Samotná inštalácia je velmi jednoduchá. Kabeláž pripojíte na jednotlivé snímače motora a samotný chip pripevníte v motorovom priestore. Rozdiel pocítite už pri prvej jazde. Motor má viac sily v celom otáčkovom pásme. 

Opel chiptuning cez aplikáciu 

Novinkou v oblasti chip tuning produktov je chip ktorý je ovládný pomocou aplikácie cez váš telefón z miesta vodiča. Aj v prípade Insignie je možné vybrať si PowerCotrol X s aplikáciou. Aplikáciu je jednoducho stiahnete do telefónu a následne cez Bluetooth sprárujete telefón s chipom. Cez aplikáciu si viete nastaviť jeden z prednastaveným režímov Eco, Dynamic a Sport.  
 

 

 

 

 

 

 

 

PedalBox tuning pedálov plynu 

Každý kto rád jazdí športovo alebo rád využíva potenciál svojho auto či už pri predbiehaní alebo dynamickou jazdou ocení prínos Pedalboxu. Samotný Pedalbox dokáže zlepšiť zrýchlenie o 10%. Každý kto raz vyskúšal jazdu s Pedalboxom si ju oblúbiľ a používa ju neustále. Aj Pedalbox má tri prednstavenie ako su City, Sport a Sport plus. Okrem toho tlačítkami + a -  si viete citlivosť plynu nastaviť individualne podľa toho ako sa vám dobre jazdí.