Štvrtá generácie triedy A je zase väčšia, športovejšia a tiež viac prémiová. Nová A200 ka je jednoznačne vyzretejšie auto ako jeho predchodca. Napriek tomu naše produkty ladia s áčkom dokonale a dodávajú mu ešte na športovosti a dynamike. Pre nový model je pripravený chiptuning modul PowerControl a tiež tuning plynového pedálu Pedalbox. Obe jednotky sú teraz dostupné aj s ovládaním cez aplikáciu v telefóne. 

PedalBox mit Bluetooth-VerbindungMercedes A 200 
PedalBox mit Bluetooth-VerbindungTuning pre A triedu  (W 177)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PowerControl X: zvýšenie výkonu pre Mercedes A 200 (W177)

Mercedes A 200 (W 177)  je poháňaný 1.33-litrovým benzínovým turbomotorom ktorý v sérii disponuje výkonom 163 koní  a 250 Nm. Táto pohonná jednotka ktorá vznikla v kooperácii s Renaultom je ako prvá vybavená a filtrom pevných častíc. 

Použitím chiptuning boxu PowerControl X sa nám podarilo zvýšiť výkon tohto malého motora o  +23 koní a +46 Nm. Inštalácie kabeláže zaberie len niekoľko minút. Chip stačí pripojiť na tri snímače motora (snímač tlaku turba, snimac tlaku v saní a snímač otáčok vačkového hriadeľa). Po inštalácii je všetko pripravené na jazdu s upravenými výkonovými parametrami. Mercedes sa jednoznačne lepšie a rýchlejšie vytáča a nestráca dych tak skoro ako v sérii. Jazdu si budete jednoznačne viac užívať.

PowerControl aplikácia: chiptuning ovládaný cez telefón

Pomocou inovatívnej technológie PowerControl budete mať výkonový nárast motora plne pod kontrolou z miesta vodiča. Na tento účel slúži aplikácia ktorá vám umožňuje meniť si jednotlivé výkonové mapy chipu (Dynamic, Sport a Eco), nastaviť si časovač pre zahriatie motora alebo si prepnete na športové ukazovatele a budete sledovať parametre motora na obrazovke telefónu. 

 

PedalBox mit Bluetooth-VerbindungMercedes tuning 
PedalBox mit Bluetooth-VerbindungPedalBox: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PedalBox: znamená stále lepšie zrýchlenie

Pedalbox zabezpečuje razantnejšie a rýchlejšie reakcie plynového pedálu. Oneskorenie plynu ktoré je charakteristické pre nové vozidlá je preč a vy si užívate športovú jazdu. Pedalbox vám jednoznačne pomôže aj v situáciách keď potrebujete razantne zrýchliť. Pedalbox sa pripáje na snímač polohy plynového pedálu. 

Pedalbox ponúka až 21 rôzných nastavení na presné doladenie reakcií plynu podla požiadaviek vodiča.  Teraz je Pedalbox dostupný aj s ovládaním cez váš telefón cez rovnakú aplikáciu ako PowerControl. Takto máte všetko pod rukou a PowerControl aj Pedalbox ovládate štýlovo cez váš telefón. Cena Pedalboxu je 199 EUR. Verzia s ovládaním cez aplikáciu stojí 259 EUR.

 

 

Modul PowerControl nájdte v našom e-shope. 

  Výkonový nárast +23 PS
  Krut. mom. +46 Nm