Mercedes-Benz S 450 EQ

Mercedes Benz používa vo svojích modeloch pod označením EQ alebo EQ Boost zaujímavú technológiu hybridného pohonu. Je treba podotknúť že sa nejedná o plnohodnotný hybridný pohon. Klúčovým prvok systému EQ Boost je ISG (Integrated starter/generator) čiže kopaktného elektromotora s generátorom uloženým medzi motorom a prevodovkou. Toto zariadenie kombinuje v sebe funkciu štartéra, elektromotora pre hybridný pohon a generátora na rekuperáciu kinetickej energie. V prípade akcelerácie dokáže tento elektromotor vyvinúť až 250 Nm a 16kW tov. Taktiež umožňuje tkzv. plachtenie vozidla keď sa benzínový motor úplne vypne kvôli úspore paliva. Hlavným benefitom takéhoto riešenia je takmer okamžitý prísun krut. momentu (250Nm) v oblasti otáčok kedy preplňovný turbomotor ešte nedokáže produkovať dostatok krut. momentu v nižšom spektre otáčok. 

Sme radi že vám môžeme ako prvý ponúknuť úpravu výkonu pre toto zaujímavé auto. PowerControl RX v kombinácii s Pedalboxom dokáže ešte zlepšiť výkonové parametre a jazdné vlastnosti tohto majestátneho auta. 

 

DTE chiptuning prichádza s novou inovatívnou technológiou v oblasti chip tuningu.

V ponuke máme aj chip PowerControl aj s ovládaním cez aplikáciu v telefóne. Pomocou aplikácie si dokážete zvoliť preferované nastavenie chipu Sport, Dynamic alebo Eco. Športový ukazovateľ v reálnom čase zobrazuje upravené parametre motora ako sú tlak turba alebo otáčky motora.  

Chip tuning box PowerControl RXChip tuning box PowerControl RX
Chip tuning s aplikáciouChip tuning s aplikáciou

 

 

 

 

 

 

 

Sériový výkon trojlitrového motora je 367 koní a 500Nm. Inštaláciou chipu PowerControl a úpravou signálov z jednotlivých snímačov motora sa výkon motora podarilo upraviť na 407 koní a 553 Nm.  Keď ktomu prirátame ešte krutiaci moment elektromotora tak sa dostávame na zaujímavé čísla. 

 

Measuring on the DTE dynoMeranie výkonu na brzde
Proven power from DTE SystemsV DTE-Systems overujeme výkon a funkčnosť

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PedalBox 

Ani v tomto aute nemôže chýbať náš Pedalbox. Pedalbox zlepší reakcie plynového pedálu a zlepší zrýchlenie auta. Vďaka technológii EQ Boost má motor dostatok krut. momentu v nízkých otáčkach takže o turbodiere sa tu ťažko dá rozprávať. Pedalbox však dokáže zabezpečiť tomuto vozidlu ešte športovejšie reakcie a správnie. 

Nový PedalBox+ môže byť ovládaný tiež cez aplikáciu v telefóne. Toto riešenie svädčí tejto luxusnej limuzíne nakoľko celá inštalácia Pedalboxu môže byť úplne skrytá bez toho aby bol niekde vidieť ovládač. 

PedalBox by DTE SystemsPedalBox + pre MB S450 EQ
Tuning via PedalBox appPedalbox + s aplikáciou