Mercedes CLS 350d(C257): Zvýšenie výkonu od DTE-Systems 

 

Do našej ponuky sme zaradili výkonovú úpravu poslednej generácie vozidla Mercedes CLS 350d (C257). Model CLS vybavený 6 valcom disponuje sériovým výkonom 286 k a 600 Nm a z 0-100km/h zrýchly za 6,2s. S použitím chip tuning modulu PowerControl a úpravou reakcií plynového pedála sa tieto hodnoty ešte navýšia.  

Tuning for Mercedes CLS (C257)Tuning pre Mercedes CLS (C257)
Mercedes tuning by DTEMercedes tuning

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DTE performance plus

Motor 350d oproti svojmu predchodcovy sa lepšie vytáča a reaguje rýchlejšie na zošliapnutie plynu. Inštaláciou chip tuning modulu PowerControl X sa výkonové parametre zvýšia o 30 koní a 87 Nm. Nárast výkonu je cítiť hneď pri prvej skúšobnej jazde. U nás v DTE-Systems dbáme na to aby priebeh výkonu bol prispôsobený využitiu auta a jeho charakteristike.  Z meraní výkonu na motorovej brzde je vidieť že sériový motor dosahuje svoj vrchol 590Nm krut. momentu pri 3040 ot/min aj keď od 2100 je hodnota takmer konštantná a približuje sa hodnote 590 Nm. Po úprave je už pri otáčkach 1820 ot/min krut. moment motora 600 Nm a pri 2000 ot/min dosahuje už 680 Nm. Takýto priebeh vám zaručí že motor bude reagovať oveľa prudšie a silu motora využije prevodovka na úspornejšiu jazdu keďže motor bude mať dost sily aj v tomto pásme otáčok na predbiehanie bez podradenia. 

 

PowerControl a PedalBox: ideálna dvojka

V dnešných moderných vozidlách je odozva na plyn veľmi dôležitá. Minimálne tak dôležitá ako výkon. Keď motor reaguje neskoro na pridanie plynu vozidlo môže mať aj dvojnásobok výkonu bude to nepríjemné a otravné. Na pomoc prichádza náš Pedalbox. Reakcie plynu je použitím Pedalboxu takmer okamžitá a nástup výkonu je rýchlejší. V spojení s chipom je to ideálna kombinácia. 

DTE tuning box for MercedesDTE tuning box pre Mercedes
Tuning via smartphone appTuning box ovládaný aplikáciou
PedalBox with app controlPedalBox s aplikáciou