Viac dynamiky a lepšie spotreba paliva.

Náš PowerControl injektorový tuning pre euro6 motory Scania.

Spomedzi výrobcov ťahačov je Scania posledná ktorá má v ponuke motor konštrukcie V8. Takýto motor jednoznačne zvukom odlíšite od radových šesťvalcov. Inštaláciou našich prídavných chiptuning modulov PowerControl PDX dokážete zlepšiť výkonové parametre motora.

 

Scania R520Meranie výkonu a vstupných parametrov
Scania R520 Montáž PowerControl modulu
Scania R520Výsledné merianie výkonu

 

 

 

 

 

 

 

Ako to celé funguje?

Injektorý tuning znamená že chip upravuje množstvo vstrekovaného paliva jednotlivých vstrekovačov. Chip prepájame cez štandardné zbernice riadiacej jednotky motora. Úpravou parametrov vstreku a tlaku turba dokážeme zvýšiť výkonové parametre 16.4 litrového motora o 40 koní a 230 Nm. Takto upravený motor disponuje výkonom 560 k a 2930 Nm.

Toto sú ale len papierové hodnoty. Pri jazde sa takáto úprava prejavuje hlavne tým že motor podstatne lepšie ťahá, rýchlejšie sa rozbieha a ľahšie udržiava konštantnú rýchlosť keď je zaťažený. Zníži sa reálny počet radení keďže motor má dosť výkonu a dokáže potiahnuť aj s vyšším prevodovým stupňom. Kruť. moment je vyšší v oblasti nižších otáčok čo priaznivo vplýva aj na spotrebu paliva. 

Vplyvom úpravy motora dochádza aj k zmene radenia automatizovanej prevodovky. Tá radí podstatne skôr na vyšší stupeň a tak dochádza aj k úspore paliva počas jazdy. Motor nemusíte tak vytáčať aby ste rozhýbali súpravu. 

R520 ke výkonový nárast svedčí. Jazda je plynulejšia s menším počtom preradení a tak nedochádza k strate trakčnej sily. 

 

 

Hlavné výhody PowerControl PDX v skratke 

 Vyšší výkon a krut. moment motora ✓
› Menej radení a prerušení ťažnej sily počaj jazdy ✓
› Nižšia spotreba, vyšší profit ✓
› Jednoduchá inštalácia použitím pôvodných konektorov ✓
›  Lepšia trakcia a lepšia výkonová rezerva ✓
 

 

 

 

V ponuke máme skoro všetky nové vozidlá euro6. Pošlite nám dopyt na info@dtechiptuning.sk