M5 ktorá nepozná premožitela

BMW M5 competition je nadopovaná verzia sériovej M5 ky ktorá už v sérii ponúka výkonové parametre z ktorých sa zatočí hlava. Verzia competition ponúka oproti sérii o 25 koní viac výkonu. Krútiaci moment motora je rovnaký pre obidve verzie. Táto výkonová verzia ponúka oproti priamému konkurentovy Mercedes-Benz E63S AMG nejaký ten koník navyše.

Úpravou výkonu motora našou jednotkou;PowerControl sa tento výkonový rozdiel ešte viac zvýši. Chiptuning module PowerControl RX napojený na tri snímače motora sa napojí medzi riadiacu jednotku motora a jednotlivé snímače. Výkonový nárast keď je chip zapnutý je +81k a 139Nm. Takto upravená M5 ka atakuje hranicu 700 koní a 889Nm.

 

 

 

 

 

 

PowerControl RX: tuning vysokovýkonné motory BMW

PowerControl RX je vlajkovou loďou v našej ponuke. Je určená pre vysokovékonné motory rôzných značiek. V tomto konkrétnom prípade je to M5 Competition. Tým že sa jedná prídavný modul ktorý sa v dnešnej dobe používa najčastejšie pri výkonových úpravách aj iným úpravcami (TechArt, Brabus, -g-Power) chip môžete aktivovať keď ho potrebujete. Je predsa zbytočné jazdiť v kolóne alebo v meste so 700 koňami pod kapotou. Keď to ale chcete "rozbaliť" stlačením tlačitka na vašom telefóne prebudíte k životu extra stádo koní.  

PowerControl RX: BMW tuning pre nové M5 CompetitonPowerControl RX: BMW tuning pre M5 Competiton
BMW chip tuning s ovladaním cez aplikaciuBMW chip tuning cez aplikaciu v mobile

 

 

 

 

 

 

 

BMW M tuning: Viac výkonu ovládané cez aplikáciu 

DTE tuning box môžete ovládať aj cez aplikáciu v mobile. Táto nová technológia ovládania vám umožňuje chip zapnúť alebo vypnúť cez tlačítko v aplikácii z miesta vodiča. Vodič má na výber tri prednastavené mapy ktoré si prepína intuitívne v aplikacii. Na druhej obrazovke s znázorňujú potom všetky relevantné výkonové parametre auta. 

BMW PedalBox: Okamžitá zmena reakcií na plyn

Aj keď M5 má reakcie na pridanie plynu športové a ostré, Pedalbox dokáže ešte viac zlepšiť odozvu na plyn. Najväčšou výhodou je že si dokážete reakcie plynu prispôsobiť tak ako potrebujete. To dokáže len Pedalbox. Samozrejme aj Pedalbox môže byť vybavený s Bluetooth a tak všetko nastavujete elegantne cez aplikáciu. Samotný Pedalbox tak môžete uložiť tak aby nebol vôbec vidieť. Taktiež aj Pedalbox viete kedykoľvek vypnúť alebo zapnúť. 

Pedalbox s ovládaním cez aplikáciuTuning pedálu plynu - Pedalbox s app
PedalBox zážitok z jazdyPedalBox ovládaný aplikáciou

 

 

 

 

 

 

Spojenie PowerControl a Pedalbox je okamžite cítit pri jazde s M5-kou. Spojenie týchto dvoch systémov a aplikácie vám umožňuje maximálnu individualizáciu nastavení a intuitívneho ovládania. Samotný Pedalbox má režím City, Sport a Sport +. Okrem toho každý režím viete doladiť tlačítkami + a -. Takto dostanete viac ako 20 rôzných kombinácií pre jemné doladenie rekcií plynu. 

Cena chipu PowerCotrol RX pre BMW M5 je 1299EUR s DPH a cena Pedalbox + je 259EUR: