Porsche 911 (992) od DTE-Systems je teraz ešte rýchlejšie

Aj posledná ôsma generácie modelu 911 sa drží dobre známej konštrukcie s motorom vzadu a plochým šestvalcom typu boxer. Priamá konkurencia ako sú  Mercedes-AMG GT (462 PS) a BMW M850i (530 PS) sa spoliehajú na V8 čku uloženú vpredu. 

PowerControl RX: 

Model RX používame pre vozidlá ktorých inštalácia vyžaduje pripojiť viac snímačov a hlavne tie ktoré pracujú už s novou technológiou SENT.  Jednotlivé snímače sú pripojené cez originál konektory tak aby sa dal chip kedykoľvek odpojiť a vozidlo dať do pôvodného stavu. Samozrejmosťou pre najvyšší rad RX je ovládanie funkcíí chipu cez aplikáciu v telefóne. Aplikácia vám umožňuje meniť nielen jednotlivé programy motora ale ponúka aj športový displej ktorý zobrazuje aktuálne parametre motora ako sú tlak turba či otáčky motora. 

Samozrejme celá táto úprava je zameraná na zvýšenie výkonu motora. Preto sa poďme pozrieť čo dokáže PowerControl RX chip ponúknuť. V režíme SPORT (na chipe PowerControl) sa výkon motora zvýši o +113 hp and +151 Nm. Na výber máte ešte režím Dynamic ktorý je naladaný na nižší nárast výkonu ale s rovnakým probehom ako je SPORT. Na výber je ešte tretí program ECO ktorý ale vačšina zákazníkov aj tak nebude využívať. Jednotlivé nastavenie si viete prepnúť na klávesnici chipu alebo cez aplikáciu. 

Porsche chiptuning PowerControl tuningbox powerbox

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viac výkonu ale bezpečne!

PowerControl RX je priipojený medzi riadiacu jednotku motora a jednotlivé snímače.  Konkrétne pre Porsche 911 sú to snímač tluku v sacom potrubí, snímač tlaku turba a snímač otáčok vačkového hriadeľa. Kedže sa jedná o powerbox riadiacia jednotka zostáva nedotknutá. Chip upravuje parametre zo snímačov a následne ich posiela ďalej do riadiacej jednotky. Táto technológia ktorú používame vrátane podporného systému na diagnostiku a úpravu dát je naša vlastná konštrukcia. Táto technológia nám umožňuje veľmi presnú úpravu jednotlivých parametrov motora. Preto vieme zaručiť jednak správnu funkciu ale aj dodržanie emisných noriem. Všetky parametre ktoré upravujeme navyše prechádzajú riadiacou jednotkou motora ktorá vstupné údaje kontroluje a v prípade že by boli mimo povolený rozsah.

Pedalbox na PorschePedalboxPorsche 911 (992) chiptuning