PowerControl - chip tuning novej generácie 

PowerControl je prídavné zariadenia ktorého primárnou funkciou je zvýšenie výkonových parametrov vozidla. Jedná sa o novú generáciu chiptuning boxov, tuningboxov alebo powerboxov, ktoré už dokážu ponúknuť všetko to čo dokáže aj klasický chiptuning a dokonca aj ovela viac! 

chiptuning powerbox na BMW M5

Vývoj v oblasti prídavnej elektroniky za posledné roky veľmi napredoval. Technologicky prešli dnešné moduly veľkou zmenou a prispôsobili sa požiadavkám nových motorov a ich elektroniky. Dnešné moderné motory ktoré plnia normy euro6 vyžadujú veľmi presnú reguláciu a špičkovú techniku aby aj po úprave plnili normy a správne fungovali.  Aj exkluzívni tuneri ako sú napríklad Techart, Novitec či G-power v dnešnej dobe siahajú aj po takejto elektronike pretože zabezpečujú skvelé výsledky a v mnohých prípadoch ide o jediné možné riešenie pre vozidlá v záruke. 

Nie je tuningbox ako tuningbox...

Na trhu je už mnoho firiem ktoré takéto moduly predávajú a preto treba byť obozretný a vedieť čo do vášho vozidla montujete. Kvalita powerboxu spočíve v jeho zapojení na jednotlivé snímače a čo je najdôležitejšie v softvéry ktorý používa. Pre moderné vozidlá je už takmer nevyhnutné aby bol chip propojený minimálne na dva snímače motora. Hovorí sa tomu počet kanálov alebo počet signálov ktoré chip upravuje. Powerbox s jedným kanálom alebo pripojený na jeden snímač motora je už technologicky dosť zastaralý a nedokáže konkurovať dvoj a viackanálovým riešeniam. PowerControl používa minimálne dvojkanálové chipy a okrem regulácie množstva paliva upravuje aj dávku vzduchu pre zachovanie správneho pomeru medzi množstvom paliva a vzduchu. Je taktiež dôležité aby sofvér v chipe bol vytvorený na konkrétny motor pretože pri lacnejších jednotkách sa stáva že chip používa rovnaký softvér pre rôzne vozidlá čo nemôže správne funguvať vo všetkých režímoch. 

 

Neohrozuje štandarnú záruku vozidla

Každé zvýšenie výkonu je zásah ktorý môže spôsobiť stratu záruky vozidla. Výhodou tohto riešenia je to že modul sa pripája na štandardné konektori motora a neprepisuje štandardný program motora v riadiacej jednotke ECU. V prípade že idete s vozidlom do servisu môžete modul odmontovať alebo len jednoducho "zaslepiť" a nezanecháte tak žiadnu stopu po úpravách. 

PowerControl je investícia ktorá sa oplatí

Kúpou modulu PowerControl si zaobstaráte zvýšenie výkonu vozidiel na dlhšiu dobu. PowerControl je zariadenia ktoré z vozidla viete vymontovať a použiť (samozrejme po preprogramovaní modulu na nové vozidlo) napríklad v ďalšom vozidle. Takto ušetríte značné náklady na zvýšenie výkonu ďalších vozidiel a budete si môcť užívať zvýšený výkon.

Plne programovateľná jednotka

DTE-Systems používa najnovšiu generáciu tuning boxov ktoré sa pripájajú na dva až päť snímačov na motore. To umožňuje individuálne nastavenie parametrov motora s možnosťou následne tieto parametre upraviť a prispôsobiť konkrétnemu vozidlu či požiadavkám majitela.

Technológia Multi-map

Nesporne najväčšou výhodou a tiež novinkou je použitá technológia Multi-map. Multi-map znamená že chip má uložené minimálne tri individuálne nastavené výkonové mapy (Sport, Sport-plus a Eco) podľa ktorých vie motor pracovať a ktoré si viete meniť na klávesnici chipu.

Autokalibrácia

Táto funkcia umožňuje chipu prispôsobiť sa individuálnej charakteristike motora. Autokalibrácie prebehne počas prvých kilomentrov po naištalovaní chipu. Počas krátkej doby zábehu si chip dokáže nasnímať a uložiť hodnoty z motora ktoré následne slúžia ako základ pre úpravu dát. Takto chip automaticky eliminuje vplyv štandardných tolerancií motora a odpadá nutnosť manuálneho dolaďovania chipu po montáži.

Kompatibilné s filtrami pevných častíc

Dalšou výhodou týchto chipov novej generácie a použitia technológie Multi-map je, že spĺňajú všetky emisné limity predpísané pre vozidlá pre ktoré sú určené. V dôsledku optimalizácie spalovania v celom rozsahu otáčok sa palivo využije na 100%- žiadný čierný dym a žiadne sadze!
Preto je možné použiť tieto jednotky aj vo vozidlách vybavenými filtrami pevných častíc (DPF).

 

Dáme vám možnosť voľby

Chip od DTE je vybavený vstavanou klávesnicou ktorá umožňuje meniť tri špeciálne nastavené mapy pre dané vozidlo. Tieto mapy sa volajú "SPORT", "DYNAMIC" a "ECO". 

Pozrite sa na to čo je charakteristické pre jednotlivé programy:

 


Sport

Keď máte radi športovú jazdu a chcete si vychutnať maximálny výkon a dynamiku vozidla toto je ten správny program pre vás.

 

 

 


Dynamic

Tento program bude ideálny pre vás keď uprednostňujete dynamickú jazdu pri každodennom jazdení. 

 

 

 


Eco

Eco program má nesporný prínos pri častej jazde v meste kde sa prejavý lepšou dynamikou ale na druhej strane úsporou paliva.

 

 

 


 

Vstúpiť do OBCHODU