Chiptuning nie je len o najvyšších výkonoch, lepšom zrýchlení a maximálnej rýchlosti vozidla. Pomocou chiptuningu sa dajú optimalizovať parametre vozidla a tým znížiť spotrebu paliva.

Pomocou našej revolučnej technológii 4 až 8 máp môže byť uložených a použitých v každej jednotke. To vám umožňuje individuálne si navoliť či chcete jazdiť športovo alebo úsporne.

Čo je to vlastne ten Eco Tuning?

Eco Tuning znamená výkon optimalizovaný s ohladom na úsporu paliva. Inými slovami povedané zvýšenie výkonu motora ktorého priebeh je ale upravený tak aby zabezpečoval čo najnižšiu spotrebu paliva.

Pre Eco Tuning je charakteristiké menší nárast výkonu ako pri chiptuning zameranom na výkon kedže tieto maximálne výkony sa dosahujú a merajú pri vyžších otáčkach a otáčkovom pásme.

V prípade zníženia spotreby je však dôležité zvýšenie krútiaceho momentu motora a jeho posun do nižšieho otáčkového pásma. Tým, že motor má viac krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach, vozidlo sa ľahšie a rýchlejšie rozbieha, takže môžete skôr preradiť na vyšší prevodový stupeň, nevytáčate príliš dlho motor, a dokážete jazdiť ustálenou rýchlosťou s nižšími otáčkami a tým šetríte palivo.

A koľko paliva vlastne viem ušetriť?

Na toto existuje jedna krátka odpoveď: od 10 do 20%, a jedna dlhšia: Na úsporu paliva vplíva hneď niekoľko faktorov ktoré sú popísané nižšie ale tiež jeden hlavný a to je štýl jazdy samotného vodiča. Pre pri mi v DTE sme trošku opatrný s vyjadreniami typu "garantujeme úsporu paliva až 20%" lebo úspora je vo veľkej miere závistlá od vodiča a jeho štýlu jazdy. Vodič ktorý v plnej miere bude využívať výhody chiptuningu bude znich aj značne profitovať.

Eco Tuning alebo štandardný tuning?

Pre Eco tuning by ste sa mali rozhodnúť len v tom prípade že vaším jediným cielom je úspora paliva. Každý náš tuningbox má v sebe nahratý jeden Eco program ktorý si môžete navoliť a porovnať so štandardným programom a rozhodnúť sa ktorý vám viac vyhovuje. Preto sa nemusíte vopred rozhodovať o tom či Eco alebo štandard.

Ako ušetriť palivo. 6 základných faktorov:

•Charakteristika motora, na ktorom sa Eco-Tuning vykonáva
•Návyky vodiča
•Sériové tolerancie vozidla (motora)
•Nastavenie chipu
•Počasie a klimatické podmienky
•Stav a rozmery pneumatík

Niekoľko tipov ako šetriť palivo:

1.Kontrolujte pravidelné tlak v pneumatikách (dodržujte výrobcom stanovené hodnoty).
2.Opotrebované pneumatiky zvyšujú spotrebu. Vymieňajte pneumatiky pravidelne.
3.Extrémne vysoké teploty, ale aj  dážď, sneh a ľad do značnej miery ovplyvňujú spotrebu paliva.
4.Nevytáčajte zbytočné motor do vysokých otáčok. Zbytočne nedržte motor v nižšom prevodovom stupni na vyšších otáčkach keď  to nie je potrebné.
5.Jazdite predvídavo. Vyhýbajte sa zbytočnej akcelerácii v prípade, že je zápcha alebo svieti červená.
6.Keď je to možné nechajte dobiehať priebežne vozidlo namiesto toho, že budete prudko brzdiť.
7.Vyvarujte sa štýlu jazdy brzda-plyn-brzda-plyn. Zrýchľujte rovnomerne a neprekračujte zbytočne rýchlostné limity.
8.Vypnite motor keď viete, že budete stáť aspoň 2 min.
9.Odmontujte všetky nosiče (na lyže, bicykel, boxy...) keď ich práve nepotrebujete a vyberte z kufra všetky nepotrebné veci. Čím je vozidlo ťažšie, tým viac sa musí motor namáhať a tým sa zvyšuje jeho spotreba