BMC vzduchové filtre patria medzi svetové renomované značky v oblasti automobilového a motocyklového priemyslu. BMC vyrábajú tie najlepšie vzduchové filtre pre motoršport ale aj do sériových automobilov a motocyklov. Cieľom firmy BMC je priniesť skúsenosti a vášeň z motoristického športu do sériových vozidiel. 

BMC sú bavlnené športové vzduchové filtre ktorých výhoda oproti štandardným papierovým filtrom je že zlepšuje priechodnosť/prietok vzduchu filtrom a tým znížuje tlakové stráty v sacom trakte. Následkom toho dokáže motor nasať viac vzduchu do spaľovacieho priestoru čo je dobrý predpoklad na zvýšenie výkonu motora. 

Prečo nahradiť štandardný vzduchový filter športovým vzduchovým filtrom BMC?

Štandardné papierové vzduchové filtre značne bránia prúdeniu vzduchu cez teleso filtra a tak priamo znižujú výkon motora.  V porovnaní so štandarným filtrom, BMC prepustí signifikantne viac vzduchu a až o polovicu znižuje pokles tlaku (tlak pred a za filtrom). To však v žiadnom prípade neznamená zníženie filtračnej schopnosti filtra. Vďaka viacvrstvovému systému impregnovaných bavlnených pásov dokáže filter zachytiť čiastočky do 7 mikrónov, kým väčšina papierových filtrom je norma 10 mikronov. To všetko zaručuje že filtre BMC nielenže prepustia viac vzduchu do motora ale dokona aj lepšie filtruju ako štandardné filtre. Okrem toho štandardné fitre meníte pri každej prehliadke. Filtre BMC nemeníte ale ich prečistíte a používate ďalej, čiže majú neobmedzenú dobu použitia. 


AUTOMOBILOVE FILTRE

BMC vzduchové filtre sú navrhnuté a konštruované tak aby zabezpečili lepší prietok vzduchu filtrom ako je to pri klasických papierových filtroch. Samozrejme pri zachovaní filtračnej vlastnosti samotného filtra. 

Dizajn a materiál

Na vývoji a konštrukcii filtrov sa podielajú kvalifikovaný inžiniery a špecialisti firmy BMC. Pri filtroch ktoré sa používajú vo vozidlách F1 je dôležité aby filter bol veľmi ľahký, musí byť vyrobený z tých najlepšícha materiálov a musí zvýšiť výkon motora. Preto pri konštrukcii filtrov sa používa výhradne liatinová mriežka s epoxidovým náterom ako ochrana pred výparmi z paliva a oxidáciou ktorá je spôsobená vlhkosťou vzduchu. Filtračná časť je vyrobená zo špeciálnej bavlnenej gázy ktorá je napustená nízkoviskózným olejom pre zaistenie výbornej filtračnej schopnosti. 

Pokroková technológia

Zvláštnosťou pre BMC filtre je pokroková technológia výlisku gumy ktorá v rohoch nie je zváraná a spájaná, čím nevzniká nebezpečenstvo prasknutia v týchto miestach. Táto technológia sa používa aj pri filtroch pre vozidlá F1 a svädčí o vysokej úrovni kvality a funkčnosti filtrov BMC.