AUTÁ

Tuningboxi od DTE Systems sú prídavné zariadenia na zvýšenie výkonu motora. Ich inštalácia spočíva v pripojení chipu na určené snímače na motore. Kedže je veľa rôzných typov motor aj chipy pre jednotlivé vozidlá a ich inštalácia sa lýši. Jednoduché systémy ako je napríklad CRD Systém alebo PD systém sa pripájajú na jeden snímač. Komplikovanejšie systémy ako je CRD14 alebo pre benzínové motory FSR14 používajú pripojenia na viac snáčov (2-5 snímačov). 

Ako príklad jednej z komplikovanejších inštalácii je toto video.

Hlavnou výhodou chiptuningu pomocou tuningboxov je ich jednoduchá inštalácia a možnosť odpojenia chipu keď to potrebujete. Bežnú inštaláciu zvládnete aj sami doma bez nutnosti špeciálneho náradia. Keby ste sa na montáže necítili zavolajte nám, radi vám chip namontujeme a to úplne zdarma.

Pre zjednodušenie inštalácie máme pre vás pripravený podrobný manuál v SJ aj s fotkami daného auta a motora. Tento manuál nie je všeobecný ako je to bežné pri iných výrobcoch ale určený presne pre daný motor na ktorý ste si chip objednali. 

KAMIÓNY A NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

Chiptuning náladných vozidiel je veľmi podobný automobilom dokonca v niektorých smeroch aj jednoduchší. Pri týchto vozidlách sa chip pripája takmer stále priamo na riadiacu jednotku motora pomocou špeciálnej kabeláže presne takej ako používa daný výrobca. Je to jednoduchšie ako pri automobiloch lebo nemusíte hladať rôzne prípojky. 

pdx system DTE System

Pri nákladných vozidlách je v cene chipu zahrnutá aj montáž a nastavenie chipu! Využite túto možnosť. Náš praconík príde na dohodnuté miesto, chip namontuje a doladí na dané vozidlo. Týmto spôsobom vieme chip jemne doladiť na dané vozidlo čiže bude aj lepšie fungovať.

TRAKTORY A INÉ POĽNOHOSPODÁRSKE STROJE

Traktory sú veľmi špecifická kategória. Ich tuning je asi najzložitejší zo všetkých vozidiel. Je to preto že traktor pracuje v podstate stále pri najvyššom zaťažení. Preto treba byť veľmi opatrný pri chiptuningu. Pre bežne dostupné modely traktorov máme vyladené programi. Doporučuje sa ale pri chiptuningu traktorov používať motorovú brzdu aby sa zabezpečila správna funkcia motora a jeho príslušenstva aj pri dlhodobo vysokých zaťaženiach.