Výkonné retro športové autíčko s ešte vyššým výkonom

Zvýšenie výkonu pre nový Abarth 500 s novým tuning modulom od DTE Systems

Fiat 500-ka je štýlové malé auto určené hlavne do mesta. Keď však logo fiat nahradný škorpión na prednaj kapote môžete si byť istý sedíte v malej rakete.

Malý Abarth poháňa dobre známy turbo motor s objemom 1,4 litra ktorý už v sérii poskytuje skvelý výkon 180 koní. V porovnaní s konkurenciou v triede je to riadna "nakladačka" keďže Suzuki Swift Boosterjet ma koní 140 a Opel Adam 150.

chiptuning tuningbox pre Abarth 500chiptuning tuningbox pre Abarth 500
Performance increase for the Abarth 500PowerControl in the Abarth 500: up to 30% more HP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuning pre nový Abarth 500:

Základom úpravy pre Abarth 500 je tuningbox  PowerControl. Ten je pripojený kabelážou medzi riadiacu jednotku motora a jednotlivé snímače motora. V tomto konkrétnom prípade je to snímač tlaku v sacom potrubí, snímač tlaku turba a otáčky vačkového hriadeľa. Takto pripojený chip dokáže zvýšiť výkonové parametre vozidla. 

Chiptuning box  PowerControl umožňuje užívatelovy zvoliť si najvhodnejší program z trojice prednastavaných režímov. Jedná sa o tri prednastavené a vyladené režímy Sport, Dynamic a Efficiency.  S naším systémom vám umožníme zvoliť si vlastné nastavenie veľmi jednoducho a rýchlo.

A výsledok po inštalácii: +16 koní a +30 Nm. Tieto nové hodnoty predurčujú 500-ku do inej ligy kedže prekoná aj výkonnejší  Mini Cooper S (190 koní).  Keď si ďalej porovnáma pomer výkonu na hmotnosť vozidla 5.6 kg / hp (-3.3 kg) tak Abarth po úprave prekoná aj takého šampióna ako je  VW Golf GTI (6.4 kg / hp).

nový Pedalbox +  pre Abarth 500nový Pedalbox + pre Abarth 500
Lepšie zrýchlenie vďaka PedalboxuLepšie zrýchlenie vďaka Pedalboxu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lepšie zrýchlenie preAbarth 500: PedalBox pre rýchlejšie reakcie na plyn

Abart 500 v sérii zrýchli z 0-100 km/h za menej ako 8 sekúnd. Montážou Pedalboxu dokážmeme túto hodnotu ešte zlepšiť a upraviť reakcie plynu. Auto tak reaguje rýchlejšie a reakcie sú okamžite v každej situácii. 

Výhodou nášho riešenia je že si dokážete upraviť reakcie podľa vlastných požiadaviek. Charakteru vozidla najviac vyhovuje režím Sport-plus keď sa ale necítite práve na pretekanie tak si jednoducho prepnite režím city a reakcie vozidla sa "ukludňia".  Na výber máte tri prednastavené režímy a každý jeden režím dokážete doladiť ovládačmi + a -.