Nový PowerControl X s ovládaním cez aplikáciu je tu v ponuke už aj pre nové Audi A8. 

Nový prémiový model značky Audi sa s označním 50TDI tvári silácky. Pravda je ale taká že pod kapotou je trojlitrová V6-ka prepĺňaná dvojicou turbodúchadiel ktorá poskytuje v sérii 286 koní a 600 Nm.  Táto pohonná jednotka určite namusí byť zlou voľbou hlavne čo sa spotreby paliva týka. 

Po úrave výkonu motor dosahuje 322 koní a 669 Nm čo jednoznačne prekonáva svojho rivala  Mercedes S 350 d (286 k) ale tiež výkonnejšie  BMW 740d (320 k). Samozrejme velmi dôležitá je hodnota nárastu krútiaceho momentu motora ktorá v tomto prípade narástla o pekných 70 Nm.

Nárast výkonových parametrov pocítite ihneď po prvých kilomentroch jazdy. Motor citelne lepšie ťahá v celom spektre otáčok.

PowerControl X: viac zážitku z jazdy

V motorovom priestore si nájde nová jednotka PowerControl svoje miesto. Kabeláž je napojená na všetky potrebné snímače motora. V tomto prípade sú zapojené snímač tlaku paliva, snímač tlaku turba a snímač otáčok vačkového hriadeľa. Všetky údaje zo snímačov sa zaznamenajú, upravia a nové údaje sa posielajú ďalej do riadiacej jednotky motora. 

PowerControl X A8PowerControl X Audi A8
DTE tuning: chiptuning pre nove Audi A8LDTE tuning: chiptuning pre nove Audi A8L

 

 

 

 

 

 

 

V naších moduloch používame inteligentnú technológiu multi-map ktorá perfektne ladí s najnovšími motormi. PowerControl X sa môže použiť ale pre vozidlá s filtrami pevných častíc kedže pracuje v súlade s emisnými normami.  

Výkon ovládaný cez aplikáciu

Tuning box PowerControl X je najnovší elektornický powerbox ovládaný cez aplikáciu v telefóne. Všetky moduly zo série X sa môžu ovládať aj cez aplikáciu z miesta vodiča. Aplikácia ukazuje jednak reálne výkonové parametre vozidla ale slúži aj ako ovládač na prepínanie jednotlivých jazdných režímov. 

PowerControl aplikáciaPowerControl aplikácia
Audi A8L chiptuning s aplikaciouAudi A8L chiptuning s aplikaciou

 

 

 

 

 

 

 

Vodič A8 čky si dokáže jednoducho navoliť jazdné režímy Eco, Dynamic alebo Sport. Veľmi užitočná je funkcia časovača. Tou si dokážete nastaviť čas kým bude chip deaktivovaný a ktorý je potrebný pre zahriatie motora na prevádzkovú teplotu.

Audi A8 a PedalBox

Aby ste naozaj mali športovejší zážitok za volantom novej A8 nesmiete zabudnúť na Pedalbox. Je všeobecne známe že hlavne veľké limuzíny medzi ktoré patrí aj A8 čka majú od výroby nastavený plynový pedál skôr konfortnejšie ako športovo. Vy ale potrebujete niekedy aby auto vyrazilo vpred okamžite a bez váhania. A práve toto vám zabezpečí Pedalbox. 

DTE Pedalbox pre nové Audi A8DTE Pedalbox pre nové Audi A8
PedalBox: A8LPedalBox: A8L

 

 

 

 

 

 

 

Cena úpravy vozidla Audi A8 50TDI je 999 EUR za jednotku PowerControl s aplikáciou. Cena zahŕňa aj montáž chipu priamo u vás. Pedalbox + pre daný motor si môžete kúpiť za 229 EUR. Pre viac informácií nás kontaktujte telefonicky 0911150303 alebo mailom info@dtechiptuning.sk