Chip tuning moduly pre všetky motorizácie novej Skoda Scala 

Nová Skoda Scala prišla na trh nedávno a už sme si ju zobrali do parády z pohľadu jazdných vlastností a dynimiky. Scala používa platformu Pola a Audi A1 je však dlhšia. Na pohon sa používajú dobre známe pohonné jednotky z rodiny VW. Pomocou PowerControl modulov dokážete tieto parametre zvýšiť tak aby Scala mala viac výkonu ale pritom neohrozovala bežnú záruku na vozidlo. 

Skodavka má pre tento model v ponuke štyry motory. Len jeden znich je naftový a to 1,6 TDI s výkonom 115 koní. Všetky ostanté sú turbodúchadlom preplňované motory TSI Najsilnejšia motorizácia je motor 1,5TSI s výkonom 150 koní. Pre všetky motory máme v ponuke chip takže si budete vediet zčoho vyberať.  

Chip tuning pre Skoda Scala: Jednoduchá inštalácia, skvelý výkon 

PowerControl sa vyznačuje jednoduchou inštaláciou na tri snímače motora. Ide o snímač tlaku v sacom potrubí, snímač tlaku turba a snímač otáčok vačkového hriadeľa. Nárast výkonu je okamžite po inštalácii citelný a takto upravená Scala sa nemusí hambiť ani pri väčšej Octavii 1,8 TSI kedže nárast výkonu je 29 koní a 58 Nm. To je výkon ktorým donedávna disponoval model Skoda Fabia RS. 

PowerControl je samozrejme dostupný aj pre ostatné motorizácie Scala

Moderné riešenie pre nový model

Zvýšenie krútiaceho momentu je citelný už pri prvej jazde. Pri modeloch PowerContol má vodič možnosť idivdulaizovať si výkonové parametre motora výberom z troch prednastavených režívom Sport, Dynamic a Eco. V prípade že si vyberiete model PowerControl X budete si vedieť prepínať tieto režímy cez modernú aplikáciu v telefóne. Takéto hightec riešenie si môžete dopriať pre všetky motorizácie. 

PedalBox lepšie zrýchlenie pre Skoda Scala

Oficialne zrýchlenie uvádza výrobca 8,2s na 100km/h pre motor 1,5 TSI. S nárastom výkonu a použitím Pedalboxu sa táto hodnota určite zlepší. Keď používate Pedalbox tak si viete individuálne nastavovať reakcie plynu. Na výber máte tri prednastavené mapy Sport, Sport+ e City. A Pedalbox môže byť vybavený ovládaním cez aplikáciu v telefóne. 

>> Skoda tuning