V prípade že vlastníte vozidlo ktoré má doposial blokovanú riadiacu jednotku motora a zatial nie je možná štandardná softvérová úprava úprava motora-chiptuning máme pre vás dve riešenia.

PowerControl -  prídavný chip tuning modul na zvýšenie výkonu motora

Pre tieto jednotky ktoré ešte nevieme upravovať máme v ponuke prídavné jednotky PowerControl. Pre majitelov takýchto vozidiel je táto forma úpravy výkonu motora jediným riešením momentálne. Jedná sa externú jednotku ktorá sa pripája na jednotlivé snímače motora a upravuje dávkovanie paliva a tlak turba. Tento typ riešenia je v posledných rokoch velmi populárny aj medzi výrobcami motorových vozidiel ktorý podobné riešenia zvýšenia výkonu sami ponúkajú. Ako príklad môžeme uviesť ABT pre vozidlá Audi, Brabus pre vozidlá Mercedes-Benz, Steinbauer pre vozidlá Mitsubishi atď. 

Vývoj takýchto prídavných modulov prešiel rokmi vývojom a dokáže pre zákazníka ponúknuť niekoľko výhod oproti štandardnej úprave softvéru motora. 

1. Jednoduchá inštalácia - Jednotku spolu s kabelážou namontujeme do vozidla podľa podrobného fotonávodu u zákazníka alebo si ju zákazník namontuju svojpomocne. Používame rovnaké konektory ktoré používa výrobca. Jednotku PowerControl upeníme len viazacími páskami aby sa dala kedykoľvek odpojiť a demontovať. 

2. Bezpečné riešenie pre vozidlá v záruke - Štandarná softvérová úprava motora stále vyžaduje zmenu sériového softvéru motora a nikdy sa nedá vykonať tak aby tam nebola stopa po úprave. Táto forma úpravy nijak nezasahuje do softvéru či kabeláže vozidla.  Dá sa kedykoľvek vypnúť či demontovať z vozidla. 

3. Reverzibilita - V prípade tohoto riešenia rozhodne vodič kedy je chip zapnutý akú mapu používa čiže aký výkon má vozidlo. Toto všetko dokáže sledovať v aplikácii na telefóne a všetky nastavenia dokáže ovládať aplikáciou. PowerControl je štandardne dodávaný s niekoľkými palivovými mapami. Vo väčšine prípadov to sú tri mapy (SPORT, DYNAMIC a ECO). Tieto mapy si vodič navolí pomocou aplikácie v telefóne. Taktiež dokáže kedykoľvek chip vypnúť a tak uviesť vozidlo do pôvodného stavu a jazdiť bez nárastu výkonu. 

4. Viacnásobné použitie (úspora nákladov) - Štandarná softvérová úprava motora je individuálna a použitelná len v danom vozidle. PowerControl jednotku vieme preprogramovať a tak ju zákazník môže použiť aj v inom vozidle. V praxi to znamená že keď si zákazník kúpi nové vozidlo PowerControl mu preprogramujeme a po dokúpení si novej kabeláže využije PowerControl aj ďalších vozidlách za zlomok ceny chiptuningu. 

5. Záruka 5 rokov -  Na produkt a na softvér ponúkame dlhú až 5 ročnú záruku. V prípade že si zákazník vyberie model s ovládaním cez aplikáciu v mobile dokáže online riešiť úpravu softvéru čiže zákazník nemusí ku nám chodiť a všetko riešime na dialku. 

Cena takejto úpravy výkonu motora začína na 549 EUR vrátane inštalácie. Konkrétku ponuku vám radi vypracujeme na základe dopytu. +421911150303 alebo info@dtechiptuning.sk

Pedalbox 

Väčšina vozidiel ktoré plnia normu euro6 majú vo väčšine prípadov  jednu spoločnú vlastnosť a tou je neskorá reakcia na plyn. Prejavuje sa to pri rozbiehaní alebo predbiehaní keď po zošlapnutí plynového pedálu vozidlo nereaguje na plyn alebo doba kým začne reagovať sa dá rátať takmer v sekundách. Mnohých zákazníkov to prekvapuje a z inak dosť silné vozidlo pôsobí pomali a nemotorne. Toto správanie vozidla má na svedomí mapa plynového pedálu. Tento nedostatok rieši Pedalbox. Ide taktiež o prídavnú jednotku ktorá sa pripojí medzi plynový pedál a riadiacu jednotku (samozrejme cez štandarné konektory bez zásahu do kabeláže vozidla). Pedalbox zabezpečí že vozidlo reaguje na plyn takmer okamžite. Jazda je športovejšia a motor reaguje na pridanie plynu rýchlo a podstatne razantnejšie. Dôležité je, že vozidlo pôsobí ako keby malo podstatne viac výkonu preto väčšina zákazníkov ktorý vlastnia vozidlá s dostatčnou výkonovou rezervou ako napríklad motory 3,0 TDI a podobné si vystačia bez úpravy výkonu len použítím Pedalboxu. 90% zákazníkov ktorý vyskúšajú Pedalbox vo vozidlách ako je VW TOUAREG, AUDI Q7, Q8 či MB GLE už neuvažujú o následnom zvýšení výkonu motora lebo zmenou mapy plynu získajú vozidlo ktoré jazdí podstatne lepšie a nemajú pocit že majú nedostatok výkonu motora. 

Cena za Pedalbox začina na 209 EUR-ach za základný model a 279 EUR za model s ovládaním cez aplikáciu v mobile a doplnkovou ochrannou funkciu proti krádeži. 

V prípade že sa rozhodne zákazník pre kombináciu PowerControl + Pedalbox dostane dodatočnú zľavu na set vo výške 50 resp. 80 EUR.