PDI a PDI10 PowerControl - zvýšenie výkonu najnovšej generácie

PDI a PDI10 PowerControl sú takzvané tuningboxi určené na zvýšenie výkonu motorov. Firma DTE-System ich vyvinula pre také motory ktoré nefungujú správne so štandardným tuningboxom alebo nemajú "upraviteľnú" riadiacu jednotku. Medzi taketo vozidlá patria napríklad vozidlá značky Toyota. Chceme Vás upozorniť že sa nejedná o štandardné tuningboxi ktoré sa bežne predávajú za cenu od 50 EUR.  Od štandardných tuningboxov sa odlišujú princípom funkcie. Často sa takýto spôsob úpravy výkonu nazýva aj "injektorový tuning". Už ako názov zariadenia "injektorový tuning" napovedá ide o chip/tuningbox ktorý sa pripája na vstrekovače motora a reguluje hlavnú dávku paliva. Na rozdiel od štandardných tuningboxov ktoré upravujú napríklad tlak paliva, moduly PDI a PDI10 regulujú hlavnú dávku paliva a to dĺžkou otvorenia vstrekovačov. 

PDI a PDI10 je vhodné riešenie aj pre vozidlá pri ktorých je obtiažný prístup ku snímaču tlaku paliva na common-rail rampe. Do tejto kategórie patria napríklad motory 1,6 HDI ktoré sa používajú vo vozidlách Peugeot, Citroen, Ford, Volvo. Pri týchto motoroch je snímač tlaku paliva umiestnený na velmi zle prístupnom mieste za motor kde sa dostanete iba tak že vymontujete batériu vozidla aj s držiakom batérie. 

Hlavné výhody PDI a PDI10 PowerControl systému:

Vyšší výkon - vďaka regulácii hlavného vstreku paliva v niektorých prípadoch spolu s reguláciou plniaceho tlaku motora je možné dosiahnúť podstatne lepší nárast výkonu a priebeh krútiaceho momentu ako pomocou štandardných powerboxov.

Jednoduchá inštalácia - vstrekovače a týmpádom aj konektori sa nachádzajú na dostupných miestach a preto aj inštalácia chipu je jednoduchá.

Hladký chod motora - v prípade zmeny tlaku paliva sa stále zvyšuje aj tlak predvstreku ktorý potom spôsobuje zvýšenú hlučnosť motorov a dvrdší chod motora. Pri použití modulov PDI a PDI10 kde sa reguluje hlávný vstrek nehrozí vyššia hlučnosť motor. 

Neohrozuje záruku vozidla - kedže ide o prídavné zariadenie je velmi jednoduché zariadenie vymontovať bez toho aby zanechalo stopu a aby tak ohrozovalo záruku vozidla. 

Individuálny tuning - pri úpravách dát sa používajú stále hodnoty daného motora ktoré sa vyčítajú pomocou rozhrania na programovanie. Tieto hodnoty sa ďalej používajú ako základ úprav. Toto zaručíčí že každá úprava je individuálne naladená na dané vozidlo. 

VSTÚPIŤ DO OBCHODU